Allah (c.c.) Her Şeye Kadirdir

Allah (c.c.) Her Şeye Kadirdir

Bir gün Gavs-ı Bilvânisî Seyyid Abdulhakim hazretlerini (k.s.) ziyaret için iki kişi geldi. Hz. Gavs (k.s.) bunlara memleketlerinin ismiyle hitap edip, iltifat etti. Birisi dedi:

-Efendim, bu benim kardeşimdir, hastadır. Biz bunu zincirle bağlarız, derdine tıbben bir çare bulamadık. En son doktor “Bu bizim işimiz değil, bunu ancak hocalar iyi edebilir” dedi. Biz de sizin isminizi duyduk ve geldik. Ben ömrümü gafletle geçirdim, yalnız dün gece bir rüya gördüm, rüyamda tanımadığım, iri vücutlu, siyah sakallı, cübbeli, sarıklı ve nurani bir zat odama girdi ve baş, şehadet ve orta parmaklarının üçünü birden kalbime vurarak, kalbimden yumurta büyüklüğünde simsiyah bir şey çıkardı. Kalbim hala ağrıyor, ama kalbimde bir iz yok.

Gavs hazretleri (k.s.) bu sözleri dinledi tebessüm etti: “Allah (c.c.) şifalar versin, inşallah iyi olur.” buyurdu. Zincirlerden kurtulan hastayla Gavs (k.s.)’ın elini öperek çıktılar. Adam: “Rüyamda gördüğüm zat bu değildi. Burada başka şeyh var mıdır? diye sordu. Seyyid Muhammed Raşid (k.s.) gösterilince şaşırarak rüyada gördüğü zatın o olduğunu söyledi. Hemen gördüm ve kalbindeki yumurtayı siz çıkardınız” dedim. O da eliyle işaret ederek: “Sus Allah (c.c.) her şeye kadirdir. O’nun fazlı ihsanı çoktur.” deyip beni susturdu ve hastanıza Allah hayırlı şifalar versin.” deyip bizi uğurladı.

Kaynak: Dr. A. Salahaddin Kınacı, Seyda Hazretleri’nin Hayatı

YORUMLAR

 1. ne güzel !

 2. sofu kurban

 3. bende cok ıstoyorum gercekten ama oyle bır ısım varkı degıl tum gun yarım gun zın alamıyorum benım kuzenın teyze ogluda gıttı menzıle neler yaptıgını neler yasadıgını anlattı kalbının karanlık bır bulut degılde umıt ıle doldugunu anlattı gercekten cok istıyorum allah (c.c)kısmet ederde omrum de yeterse gıdecegım kendı kendıme soz verıyoorum yuce rabbım sahıdım olsun ve yardımını uzerımızden esırgemesın gıdecegım gorecegım ınanacagım uygulayacagım ınsallah amın.

  • iş güç bahane ben de özel sektörde işçi olarak çalışıyorum c.tesi akşam çıktık pazar sabah2,5-3 gibi orda olduk namazımızı kıldık tövbe ettik ikindi namazından sonra çıktık eve vardığımız günün ertesi tövbe adabımızı gerçekleştirdik ALLAH’ın izniyle 2 ocakta tekrar gideceğiz inşallah,,,
   RABBİM herkese gidip tövbe etmeyi nasip etsin

  • gece yarısı kalk bir abdest al samimi bir şekilde allaha yalvar yarabbi sana gelmek istiyom de bak neler olacak hayırlısı olsun

 4. Onlar hiçbir şeyi kendilerinden bilmediler

 5. ALLAH CC İNŞALLAH BİZEDE NASİP EDER GİTMEYİ. KARANLIKTAN VE GAFLET UYKUSUNDAN UYANMAYI. ARKADAŞLAR DUA İSTİYORUZ ALLAH RIZASI İÇİN .
  DOSDOĞRU NAMAZ KILMAK İÇİN
  KİBİRLİ VE BÖBÜRLÜ OLMAMAK İÇİN
  YALAN KONUŞMAMAK .VE YALANI DÜŞÜNMEMEK İÇİN
  ASLA GIYBET ETMEMEK İÇİN
  HİÇ KİMSEYİ KÜÇÜMSEMEMEK İÇİN
  YALAN YERE YEMİN ETMEMEK İÇİN
  KIRDIKLARIMIZIN GÖNLÜNÜ ALMAK İÇİN
  SIHAT VE SELAMETİMİZ İÇİN ..
  EVRENİN HAKİMİ MALİKİ SAHİBİ.YOKTAN VAR EDİCİSİ
  BİZİ SAKAT BIRAKMAYAN ÖZÜRLÜ YARATMAYAN . YÜRÜMEYİ
  DUYMAYI. GÖRMEYİ NASİP EDEN. GÖRÜLMEYEN.
  HERŞEYİ GÖREN.DÜŞÜNCELERLE ÖLÇÜLMEYEN.
  RAHMETİ GAZABINI GEÇMİŞ .OLAN
  RABÜL ALEMİN BİZE MERHAMET ETSİN AFFU MAĞFİRET ETSİN
  TÖVBELERİMİZE SAHİP CİKMAYI NASİP ETSİN..
  BİRBİRİMİZE DUA ETMEYİ NASİP ETSİN…

 6. allahım inşallah banada menzile gitmesi nasip eder

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir